Druhý adventný víkend je tu! Tak poďte s nami piecť!

Zabudol som hesloRegistrácia

Tipy a triky

Druhý adventný víkend je tu! Tak poďte s nami piecť!

Tak! Druhý adventný víkend je tu a spolu so zažatím druhej sviečky na adventnom venci sa môžeme pomaly, ale isto pustiť do vianočných príprav! Skúsené gazdinky určite dobre vedia, že tento týždeň treba využiť na napečenie medovníčkov vanilkových rožtekov! Tie predsa len potrebujú nejaký ten čas na to, aby krásne zmäkli a všetky chute a vône sa dokonale poprepájali. My vám prinášame zopár skvelých rád, ako dosiahnuť, aby bolo toto vianočné pečivo priam dokonalé! :)

 Čo sa týka medovníkov, určite použite pravý včelí med a nie žiadnu náhradu. Ak chcete mať medovníčky aromatickejšie, odporúčame pridať do cesta tmavé, lesné medy. Ak vám med skryštalizoval, nič sa nedeje. Pokojne ho ohrejte, krásne sa rozpustí.

Múku do medovníkov odporúčame vždy preosiať a použiť trošku staršiu, tá v sebe nemá toľko vlhkosti. Do základného medovníkového cesta patria škorica, aníz a klinčeky. Ak však chcete medovníky trošku obzvláštniť, pokojne v malom množstve pridajte aj vanilku, muškátový oriešok či badián. Neoľutujete.

A ako dosiahnuť aby sa nám medovníčky leskli? Ešte teplé ich potrite vajíčkom, no len v prípade, že sa ich nechystáte zdobiť. V tom prípade vajíčko vynechajte, poleva by vám na medovníčky nepriľnula.

No ani vanilkovým rožtekom neostaneme nič dlžní! Do cesta určite použite pravú vanilku, nádherne rohlíčky prevonia. Vanilkový lusk potom pribaľte do krabice, v ktorej budete mať rožteky do Vianoc odložené, (či schované pred maškrtníkmi :) ). Ak používate do vanilkových rožkov lieskovce, strčte ich pred tým na pár minút do rúry. Budú sa nielen ľahšie šúpať, no ich chuť v pečive bude omnoho výraznejšia. Ak sa vám s cestom zle pracuje, nechajte ho po vybratí z chladničky trošku "ohriať". Nie však príliš, aby sa vám v rukám nemrvilo.

My vám želáme aby vám vaše vianočné pečivo krásne prevoňalo kuchyňu a podarilo sa presne tak, ako si želáte.

A recepty na vianočné medovníčky a vanilkové rožteky nájdete samozrejme aj u nás a to konkrétne tu:

Tradičné vianočné medovníky

Zdravé medovníčky

Vanilkové rožteky

Zdroj: redakcia varenypečeny.sk
FacebookTwitterPinterestPošli priateľovi



Prihlasovanie je dočastne nedostupné.