Slovak food festival - zážitok plný chutí, vôní a inšpirácii!

Zabudol som hesloRegistrácia

Tipy a triky

Slovak food festival - zážitok plný chutí, vôní a inšpirácii!

Minulý víkend sa už po šiesty raz otvorili brány Bratislavského hradu všetkým gurmánom!  Tí si predsa nemohli nechať ujsť najväčší piknik v meste, ktorým Slovak Food Festival určite je! A musíme sa priznať, že ani nepriaznivé počasie nás neodradilo od toho aby sme sa naň vybrali aj my!

 Atmostféra bola skvelá a všade to  rozvoniavalo fantastickým jedlom a pitím od výmyslu sveta! A na svoje si prišiel skutočne každý! Milovníci dobrého vína, piva, čokoholici, "mäsožravci", priaznivci zdravej stravy, raw foodu, dezertov, domácej i svetovej kuchyne a takto by sme mohli pokračovať ešte celé hodiny. Nie nadarmo tento festival trvá štyri dni! :) Slovak food festival je však aj obrovskou inšpiráciou pre všetkých, čo milujú varenie! "Pričuchnúť" ste si mohli k najnovším trendom vo varení,  grilovaní,  pečení a svoje kuchárske umenie  predviedol aj známy šéfkuchár Vojto Artz, ktorý je zároveň odborným garantom tohoto úžasného projektu! Ten nám v rozhovore poodkryl nielen svoje dojmy z tohto ročníka, no prezradil nám aj čo - to o najnovších trendoch vo varení, no i to, na čom si najviac pochutná jeho vyberavý jazýček.

 My sme sa však na Slovak food festival vybrali aj z trošku "sebeckejších" dôvodov. Ako každý rok, tak ani tento nemohla chýbať známa súťaž médii vo varení, ktorá sa tentoraz niesla v znamení "jarného steakovania"! Boris Pršo,  Andy Varagyová, Kamil Konkoľ a Ľubo Lacúch, to bol náš teleráňacky tím, ktorý sa naozaj bravúrne popasoval s touto úlohou a obhájil minuloročné fantastické druhé miesto. A k tomu im určite dopomohla aj ich tajná ingrediencia! Prvenstvo ich však minulo doslova o chlp, či skôr o špargľu! :)  Ale viete čo, pozrite sa na to sami!

Ďalšie skvelé tipy a inšpirácie od šéfkuchára Vojta Artza nájdete TU!

Zdroj: redakcia varenypečeny.sk
FacebookTwitterPinterestPošli priateľoviPrihlasovanie je dočastne nedostupné.