Kulyho pozitívny vzťah k jedlu je hádam aj vidieť

Zabudol som hesloRegistrácia

Varenie v Teleráne

Bez servítky

Retro TV varenie

Kulyho pozitívny vzťah k jedlu je hádam aj vidieť

V skratke? Teľacinka na medveďom cesnaku. Kulyho pozitívny vzťah k jedlu je hádam aj vidieť. No ako jedna z mála celebrít si zo seba dokáže aj vystreliť a vtipkovať na svoju adresu.  V relácii Bez servítky sa po dlhšej odmlke opäť predstavil v úlohe šéfkuchára a menu si zvolil veľmi dôsledne - podľa sezóny.

MRKVOVÁ POLIEVKA SO ZÁZVOROM A KOKOSOVÝM MLIEKOM
Suroviny:
mrkva
voda
zázvor
soľ
muškátový oriešok
olivový olej extra panenský
kokosové mlieko

Postup:
Mrkvu nakrájame na malé kúsky, dáme do hrnca, dolejeme vodu tak, aby boli len prikryté, osolíme a uvaríme. Očistený zázvor nakrájame najemno, vložíme do hrnca s uvarenou mrkvou a ponorným mixérom vymixujeme dohladka. Dochutíme muškátovým orieškom, trochou olivového oleja a zjemníme kokosovým mliekom.


TEĽACIA PANENKA grilovaná doružova , MEDVEDÍ CESNAK s GORGONZOLOU, ZEMIAKOVO-ZELEROVÉ PYRÉ
Suroviny:
teľacia panenka
medvedí cesnak
zemiaky
zeler
soľ
olej
maslo
smotana 30% a viac

Postup:
Očistené zemiaky a zeler nakrájame na kocky a zvlašť uvaríme . Uvarené dáme do jednej nádoby a spolu vymixujeme do hladkého pyré spolu s maslom a smotanou, dochutíme soľou. V kastróli na masle podusíme medvedí cesnak , pridáme gorgonzolu a necháme ju za stáleho miešania rozpustiť. Medzitým na rozpálenej panvici na malom množstve oleja z oboch strán opečieme doružova osolené medajlónky z teľacej panenky.


CRÈME BRULEE
Suroviny:
vajíčka
smotana 30% a viac
vanilkový lusk
vanilkový cukor
trstinový cukor
maliny alebo jahody

Postup:
Žĺtka vyšľaháme spolu s vanilkovým cukrom. Vanilkový lusk rozkrojíme a zrniečka nožíkom vyškrabeme a pridáme do smotany spolu aj s vanilkovým luskom, privedieme do varu a odstavíme. Zmiešame spolu s vyšľahanými žľtkami, nalejeme do zapekacích misiek a pečieme asi 50 minút pri 150 stupňoch vo vodnom kúpeli. Vychladnuté posypeme trstinovým cukrom, zapečieme špeciálnou zapekacou pištoľou, alebo v rúre.

FacebookTwitterPinterestPošli priateľoviPrihlasovanie je dočastne nedostupné.