Tipy a triky z obľúbenej relácie MasterChef

Zabudol som hesloRegistrácia

Tipy a triky

Tipy a triky z obľúbenej relácie MasterChef

V obľúbenej šou MasterChef ste toto nepočuli a nevideli. Teraz vám ponúkame pár tipov a trikov. A netýkajú sa len kuchyne.

Ako bojujete s mravcami a iným hmyzom v domácnosti

- na likvidáciu mravcov faraónov stačí rozsypať prášok do pečiva na miesta, kde sa pohybujú. Aby sa medzi potraviny nenasťahovali mravce, vložte medzi ne pokrájaný citrón.

- najrýchlejší spôsob ako vyhnať muchy z bytu je otvoriť krížom okná a vytvoriť silny prievan. Len pozor na rozbite sklá J

- mole zo skríň vyženie v octe namočená hubka, ktoru necháte v skrini schnúť. Je potrebné celý proces opakovať. Musíte vyhubiť 2 generácie tohto hmyzu.

Najlepšie prírodné čistiace prostriedky

- škvrny od čaju alebo kávy na porceláne ľajhko odstránite, ak vytvoríte pastu zo sódy bikarbóny, citrónovej šťavy a trochou krémového prípravku na vodný kameň. Potrite a nechajte chvíľu pôsobiť.

- aby ste zachránili pripálenú panvicu, posypte dno sódou bikarbónou, pridajte 4-5 lyžíc soli a zalejte dno vodou. Nechajte cez noc odstat. Zvyšky pripálenín už pôjdu ľahko dole gumovou stierkou alebo hubkou

- ak sa potrebujete zbaviť matného vzhľadu alumíniových hrncov a nádob, povarte v nich pár jablkových šupiek. Okrem toho, ze budú krásne lesklé, jablko prevonia vašu kuchyňu.

Top výdobytky modernej doby, ktoré šetria váš čas v kuchyni

- umývačka riadu. Okrem toho, že v nej umyjete riad, krásne Vam vyperie vaše gumenné flipflopy, detské hračky, prípadne perfektne vyčistí poháre na zaváranie, ktoré inak čistíte pol dňa predtým, ako začnete nakladať uhorky.

- mikroténové vrecúška - nepoužívajte ich len na balenie potravín. Medzi dva sáčky dajte mäso, ktoré potrebujete naklepať a vyklepte ho cez sáčky. Nič neprská a tĺčik zostane čistý. A keď si potrebujete urobiť profi zábal na nohy, po nakrémovaní ich zabaľte do mikroténových sáčkov a natiahnite ponožky. Nohy budú rýchlo hydratované.

- krúžky na ponožky - ušetríte kopec času parovaním ponožiek po praní, resp. beznádejným hľadaním druhej ponožky, ktorá sa pravdepodobne vyparila počas prania v pračke.

Zdroj: MasterChef, zg
FacebookTwitterPinterestPošli priateľoviPrihlasovanie je dočastne nedostupné.