Rady z obľúbenej relácie TV Markíza

Zabudol som hesloRegistrácia

Tipy a triky

Rady z obľúbenej relácie TV Markíza

Varenie je hra a dokazovali aj súťažiaci v kuchárskej šou MasterChef. Máme pre vás 1. časť rád z tejto vami obľúbenej súťaže.

Najlepšie rady a tipy našich starých mám

- Ak potrebujete rýchlo očistiť veľké množstvo cesnaku, namočte ho pred ošúpaním na chvíľu do horúcej vody.

- Vajcia pri varení neprasknú, keď ich na tupom konci prepichneme tenkou ihlou.  Druhá možnosť je pridať do vody trochu octu. Ak na niektorom vajíčku škrupina praskne jeho obsah nevytečie.

- Pranie záclon je celá veda. Aby boli žiarivo biele, namočte ich na pár hodín do vody, v ktorej ste rozpustili prášok do pečiva. Cigaretového zápachu ich zbavíte namočením v slanej vode.

Ako udržať potraviny čerstvé?

- Nevylievajte nedopitý a vyšumený sekt. Hoďte do fľašky jedno alebo dve sušené hrozienka, nechajte pôsobiť a prírodný cukor zapracuje zázračne.

- Aby sa čerstvé hríby nestali v chladničke slizkými, zabaľte ich pred tým ako ich do nej vložíte do papierovej utierky.

-  Keď nechcete, aby vám tvrdý syr v chladničke vyschol, potrite jeho reznú stranu maslom alebo margarínom. Udržia prirodzenú  vlhkosť syra.


Čo s presoleným alebo pripáleným jedlom?

- Ak sa vám pripálila ryža, položte hrubý krajec  bieleho chleba navrch ryže na 5-10 minút. Chlieb vytiahne  pripálenú chuť. Pri servírovaní buďte opatrní, naberte len ryžu, ktorá nie je prichytená o dno.

- Nie je nič horšie ako presolená polievka. Skúste to napraviť  prekrojeným surovým zemiakom alebo jablkom, ktoré v polievke povaríte 10 minút. Potom kúsky vyberte.

- Ľahko pripálená omáčka sa dá zachrániť, ak ju rýchlo prelejete do čistého hrnca a pridáte trochu cukru. Cukor stiahne pripálenú chuť.

 

Ako odstrániť  rôzne pachy

-  Ak vám na rukách zostala vôňa cibule alebo cesnaku, ktorý ste pred chvíľou očistili, vyšúchajte si ruky pod tečúcou vodou nerezovým predmetom napr. lyžicou.

-  Sóda bikarbóna  je veľmi účinný univerzálny čistič. Môžete ju zmiešať  s octom na vyčistenie a odstránenie zápachu z odtokov  alebo ňou vyčistite varnú dosku a drez.


Všetko o súťažiacich a súťaži nájdete na našej stránke.

Zdroj: MasterChef, foto: VP Photo Studio/shutterstock.com
FacebookTwitterPinterestPošli priateľoviPrihlasovanie je dočastne nedostupné.