Dobrá kombinácia ovocia a zeleniny vás naštartuje (I. časť)

Zabudol som hesloRegistrácia

Tipy a triky

Dobrá kombinácia ovocia a zeleniny vás naštartuje (I. časť)

Či vám ide o zredukovanie sladených nápojov alebo sa naozaj snažíte pomôcť vášmu telu odplaviť všetky toxíny, ktoré sú vo vašom systéme, v každom prípade je toto osviežujúca zmes potravín a rôznych chutí na uspokojenie vašich chuťových pohárikov.

Červený melón alebo uhorka

Pomáha telu odplaviť toxíny vďaka obsahu zlúčenín citrulínu, čo je aminokyselina, ktorá preukázateľne pomáha filtru pečeni a obličiek zbaviť sa amoniaku. Amoniak sa prejavuje v externých formách ale je taktiež vedľajším produktom proteínov, ktoré naše telo spaľuje na dosiahnutie energie, čo je dosť škodlivé pre naše bunky.

Uhorka taktiež obsahuje citrulín ale nie v takom vysokom množstve ako červený melón, ktorý tiež dáva pečeni výdatnú podporu.

Citrón alebo limetka

Obe pomáhajú stimulovať a regulovať tráviaci trakt (čo je nápomocné pri zápche, páleniu záhy, plynatosti), stimulujú produkciu žlče, riedia žlč, čo napomáha voľnejšiemu prietoku. Žlč sa produkuje v pečeni a končí v tenkom čreve kde rozbíja lipidy (tuky), ktoré sme skonzumovali.

Voda

Pre nás je proste dobrá len taká obyčajná. Ale jej zmyslom je pomáhať splachovať zlé toxíny a odpady prostredníctvom nášho systému, napomáhať orgánom ako pečeň a obličky dať im viac času na zjednodušenie ich práce.

Mäta

Je príjemnej osviežujúcej chuti, ktorá dodá sviežosť nápoju. Pomáha efektívnejšie tráviť , zlepšuje tok žlče z pečene do žlčníka a do tenkého čreva, ktorá rozkladá tuky v potrave. Mäta taktiež napomáha k uvoľneniu stiahnutých brušných svalov.

Jablko

Stimuluje sekréciu žalúdočných štiav. Obsahuje prírodné látky, ktoré pomáhajú problémom s trávením a s pečeňou. Taktiež sa používa ako ľudová liečba pri kožných problémoch, na zápaly močového mechúra, anémiu, nespavosť.

Jablká majú nízku kyslosť, čo napomáha balansovať uložené telesné odpady, ktoré majú tendenciu byť kyslé. Stimulujú tok slín v ústnej dutine a odstraňujú nečistoty zo zubov. Jablká sú bohaté na zvláštnu formu rozpustnej vlákniny zvanej pektín, ktorý pomáha k vyčisteniu od ťažkých kovov ako je olovo a hliník, ktoré získavame z mestského vzduchu, jedla a vody.

Každé sústo obsahuje 81 kalórií. Jablká sú bohaté na vitamíny, vlákninu a majú vysoký obsah celulózy. Tá nám pomáha urýchliť náš metabolizmus.

Škorica
Je výborným zdrojom mangánu, vápnika, vlákniny a taktiež železa a vitamínu K. Neexistuje špecifická evidencia o detoxikačných účinkoch škorice na ľudský organizmus, avšak môže zabrániť akumulácii určitých tukov v tele, reguluje hladinu cukru v krvi, znižuje triglyceridy (plávajúce tuky v krvi), znižuje zlý cholesterol, zlepšuje trávenie a redukuje zápaly. Má taktiež antibakteriálne a antivírusové vlastnosti.

Rozmarín

Podporuje trávenie aj chuť k jedlu. Zvyšuje totiž prekrvenie tráviaceho ústrojenstva, zvyšuje vylučovanie žlče a ovplyvňuje tvorbu tráviacich enzýmov. Má potopudné a močopudné účinky, uvoľňuje kŕče zažívacieho ústrojenstva a má antiparazitárne účinky. Optimalizuje krvný obeh.

Zázvor, čiže ďumbier

Má antibakteriálne a protizápalové účinky. Pomáha pri žalúdočných a tehotenských nevoľnostiach, lieči prechladnutie a chrípku. Znižuje cholesterol, stimuluje krvný obeh a podporuje redukciu váhy. Spomaľuje určité druhy rakoviny. Zázvor má silu odstrániť nadúvanie a pomáha pri liečení infekcií tráviaceho traktu. Nie je vhodný pre deti a pre tehotne ženy sa odporúča len v obmedzenej miere.

Pripravte si aj vy domáce nápoje plné vitamínov a zabojujte proti jarnej únave!

Inšpirujte sa a vyskúšajte tieto skvelé kombinácie:

Melónová vitamínová bomba

Jablkovo - škoricový "detox"

Jarný uhorkový "detox"

A citrónovo-zázvorový "detox"

Pozrite si aj:  Cvikla obyčajná zelenina plná vitamínov

Ako bojovať proti jarnej únave?

Zdroj: zg, hotel Crowne Plaza
FacebookTwitterPinterestPošli priateľoviPrihlasovanie je dočastne nedostupné.