Zabudol som hesloRegistrácia

Nepečené (71)

Zoraď podľa:

„Zlatý“ Bratislavský hrad
kráľovstvo z keksíkov - recept od vás pre vás

Pridala Birdoe

Tip: Ak patríte medzi detailistov, možete hrany striešok a vežičiek vyplniť tmavou čokoládovou polevou.

Pridaj k obľúbeným: Musíš byť prihlásený!
Hodnotenie:

Recept


4

27 balíčkov Zlaté Florenta
5 balíčkov Zlaté polomáčané
5 balíčkov Zlaté polomáčané mini
1 balíček Zlaté sušienky kakaové
1 balíček Zlaté oplátky

Kráľovská glazúra:
4 vaječné bielka
1 kg práškového cukru

Pracovný postup

Najprv si pripravíme spájací materiál – kráľovskú glazúru, ktorá nám poslúži ako sladká malta. Oddelíme si žĺtka od bielok a odstránime aj konček bielka. V miske preosejeme práškový cukor a vymiešame s bielkami vareškou. Polevou naplníme zdobičky, prípadne môžeme použiť aj vrecúško, ktoré prederavíme.
Krok 2
Ako prvé si pripravíme základy hradu, ktoré budú pozostávať zo Zlatých Florenta. Tie si rozložíme do tvaru štvorca a postupne ich ukladáme na seba a lepíme kráľovskou glazúrou. V jednom rohu štvorca si necháme miesto na jednu vežu, keďže v skutočnosti má Bratislavský hrad jednu vežu väčšiu ako ostatné.
Krok 3
Keď dokončíme základy, pripravíme si vežu z tých istých keksíkov. Narežeme si keksíky do požadovanej veľkosti a vystaviame z nich vežu podobným spôsobom ako základy. Hotovú vežu spojíme so základmi opäť kráľovskou glazúrou.
Zvyšné tri vežičky hradu sú menšie, preto si keksíky nakrájame na menšie obdĺžniky, ktoré spojíme glazúrou a nalepíme do zvyšných rohov hradu. Obdĺžniky si môžete narezať vopred a prirovnať jeden k druhému, aby mali rovnakú veľkosť.
Krok 5
Na každej veži hradu sú ešte menšie vežičky, ktoré si pripravíme podobným spôsobom z rovnakých keksíkov. Menšie vežičky môžeme narezať do štvorčekov a opäť zlepiť glazúrou. Malé vežičky následne nalepíme na všetky štyri veže.
Krok 6
Keď máme dokončenú „hrubé základy“ hradu, pustíme sa do stavania striešky. Ako nosné piliere nám poslúžia Zlaté oplátky, ktoré prilepíme na základy hradu do rady na stred.
Krok 7
Na striešku použijeme Zlaté polomáčané mini, ktoré spojíme nad nosnými piliermi z oplátok do striešky.
Krok 8
Na striešky vežičiek budeme potrebovať Zlaté polomáčané, ktoré si narežeme do tvaru malých trojuholníkov. Tie následne spojíme do tvaru ihlanu pomocou glazúry.
Krok 9
Keď máme všetky vežičky hotové, môžeme sa pustiť do okienok hradu. Malé okienka si narežeme zo Zlatých kakaových sušienok, ktoré následne prilepíme na steny hradu glazúrou.
Zdroj: birdoe
FacebookTwitterPinterestPrihlasovanie je dočastne nedostupné.